Најмалку 20 тела во распаѓање пронајдени на брод во Бразил

by Fokus

Најмалку 20 тела во фаза на распаѓање се пронајдени во чамец во близина на брегот на североисточниот дел на Бразил, соопштија официјални лица.

Бродот бил пронајден на 13 април во близина на брегот на Браганца, североисточно од Пар. Оттогаш се покренати две истраги.

Официјални лица изјавија дека најмалку 20 тела биле пронајдени во чамецот, но поради распаѓањето на телата, не е познато колкумина загинале во чамецот.

Се претпоставува дека починатите не се од Бразил, туку најверојатно од Карибите, изјавиле истражувачите за Си-ен-ен Бразил.

Локалните власти соопштија дека немало неодамнешни извештаи за исчезнати Бразилци.

Поврзани новости