Најмалку 15 загинати при пукање во Минхен

by fokus

Вооружен маж попладнево почнал да пука во трговскиот центар „Олимпија“ во Минхен. Германските медиуми објавија дека досега има најмалкуј 15 загинати, а полициската акција е во тек.

„Билд“ објави дека вооружен маж трчал низ трговскиот центар и пукал во луѓето, а потоа избегал кон метрото.

Германската полиција ја затвори пошироката околина околу трговскиот центар „Олимпија“, каде беше пукањето.

 

Поврзани новости