На Ѕвездите на Гранд победи Нермин Ханџиќ а Александар Јосифовски заврши на второ место

by Fokus 10:15
10:15

Македонскиот пејач Александар Јосифовски заврши втор во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Тој во суперфиналето се натпреваруваше против Нермин Хаџиќ и освои 40 илјади гласови помалку од него.

Двајцата пејачи беа единствените што испеаја по три песни, но публиката на крајот повеќе гласови му даде на Нермин, чиј ментор беше Вики Миљковиќ.

Саша Поповиќ откри дека победникот Нермин добил 128.456, а Александар 87.650 гласови.

Победникот како награда доби автомобил.

Поврзани новости