МВР уапси албански државјанин баран од Интерпол

by fokus 19:01
19:01

МВР информира дека денеска, во 13.10 часот, на граничниот премин Ќафасан приведен е М.М. (42) од Република Албанија затоа што се барал со потерница од Интерпол-Италија.

Лицето е спроведено до Полициската станица Струга за натамошна постапка, соопштува министерството.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Поврзани новости