Мухамед Зекири нов генерален секретар во Владата

by Fokus

Поранешниот пратеник Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, неофицијално дознава „Фокус“.

Како што претходно објавивме, Зеќири беше една од опциите за оваа функција, откако Дамјан Манчевски ја одби понудата да го замени Драги Рашковски на ова место.

Зеќири исто така беше во игра за директор на Фондот за здравство.

Поврзани новости