Груби: Не сум повикан воопшто во Хаг

by Fokus

Вицепремиерот на Македонија, Артан Груби ги демантира информациите дека е повикан во судот во Хаг за случајот „Жолта куќа“.

Груби потврди дека како тогаш вработен во Хашкиот трибунал бил во албанскиот град Бурел додека се водела истрагата за наводните злосторства за време на војната во Косово.

„Не сум повикан воопшто во Хаг“, рече вицепремиерот Груби денеска во изјава за медиумите

Поврзани новости