Момче прободено со нож во автобус на ЈСП

by Fokus 23:37
23:37

Седумнаесетгодишно момче попладнево било прободено со нож во автобусот број 57, информираа од МВР.

Според полицијата, тепачка настанала меѓу две групи на малолетници на вториот кат во автобус, кој во тој момент поминувал кај маркетот „Веро“ во Чаир. Момчето било прободено со нож, а од здобиените повреди е префрлено на Ургентниот центар.

 

Поврзани новости