Младо момче избодено со нож пред кафана

by Fokus

Дваесетгодишно момче било нападнато и избодено со нож, информираа од МВР.

Според информациите во полицискиот билтен, синоќа околу 01,30 часот Б.Б. (20) од Прилеп пријавил во ПС Прилеп, дека кога си одел заедно со неговите пријатели и неговиот брат од угостителски објект, од страна на едно лице кое го познавал бил физички нападнат. Напаѓачот со нож му нанел неколку убодни рани во пределот на грбот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости