Млад ресенчанец со стап го нападнал татка си

by Fokus

МВР информира дека рано утринава во 03.45 часот, полициски службеници од Полициската станица Ресен го лишиле од слобода Д.К.(25) од ресенско село, постапувајќи по претходна пријава дека во семејниот дом физички го нападнал својот татко, при што употребил и тврд предмет.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Поврзани новости