Мицкоски таинствен: Воопшто не е важно дали јас ќе излезам на референдумот или не

by fokus 23:05
23:05

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на ТВ 24 одби да одговори дали ќе излезе да гласа на референдумот за Договорот со Грција.

-Ќе мора да причекате до 30 септември и да го видите мојот став. Дали Христијан Мицкоски ќе излезе или нема да излезе на референдумот во овој момент воопшто не е важно. Важно е дека ВМРО-ДПМНЕ одлучи да не води кампања за овој капитулантски договор. На овој референдум овој таканаречен договор не е дел од референдумското прашање, туку прашањето е трозначно, манипулативно и има задача да внесе забуна кај граѓаните, изјави вечерва Мицкоски.

- Advertisements -

Поврзани новости