Мицкоски од Ресен: Македонија е нашата судбина!

by fokus

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, вчера имаше собир со граѓаните на Ресен за претстојниот референдум. Тој им порача дека партијата на власт нема да донесе иднина за Македонија.

„Главна пречка да и тргне на Македонија не е името, туку оние кои сакаат да го сменат, оние кои не донесоа живот, а нема да донесат ниту иднина. Македонија е нашата судбина“, истакна Мицкоски.

Поврзани новости