Мицкоски: Над 27 илјади потписи за Давкова

by Fokus

Денес над 27 илјади граѓани, својот потпис го ставија позади кандидатот за Претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова“, напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Тој додава дека условот од 10 илјади потписи е надминат.

Ова е сериозен патоказ дека народот бара промени и дека доаѓа крај на понижувањата, одземеното достоинство и време кога Македонија ќе стане горда држава каде има надеж и иднина!“, додава Мицкоски.

Поврзани новости