Мицкоски му кажал на Борисов дека сака продлабочување на добрососедските односи

by fokus

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во Софија се сретна со бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Мицкоски кажал дека неговата партија сака продлабочување на добрососедските односи, базирани на принципиелно и меѓусебно почитување.

Тој на средбата изјавил и дека членството во ЕУ е стратешки приоритет на ВМРО-ДПМНЕ и ја поддржал бугарската програма за време на претседавањето со ЕУ.

Поврзани новости