Мицкоски: „Монструм“, „Диво Насеље“, „Датумот за ЕУ“, се лажните вести кои не донесоа живот!

by fokus 15:19
15:19

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на фејсбук објави неколку случаи, кои според него се лажни вести, а кои не го донеле животот кој го најавуваше владата на СДСМ.

-Лажни вести кои не го донесоа животот кој го ветуваа:

- Advertisements -

Монструм – лажна вест
Младенов – лажна вест
Нешковски – лажна вест
Диво насеље – лажна вест
Двојазичноста – лажна вест
Името – лажна вест
Уставот – лажна вест
Датум за ЕУ – лажна вест

Лажните вести станаа одлика на власта која е главниот извор на лажни вести. За да се смени ова треба да се смени Зоран Заев. Така ќе ја обезбедиме заедничката иднина, напиша Мицкоски на фејсбук.

Поврзани новости