Мицкоски и Јанушев на комитска вечер во Сарај: Сложни и обединети, за Македонија!

by fokus

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави дека вечерва бил присутен на таканаречена комитска вечер во Сарај. Друштво му правел генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев.

-Вечерва заедно со генералниот секретар Игор Јанушев присуствувавме на комитска вечер организирана од ОК Сарај.
Сложни и обединети, за Македонија!
#МакедонијаЌеПобеди, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Таканаречените комитски вечери се настани организирани од општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ, каде членството се собира во локални ресторани.

Поврзани новости