„Мистер“ Енис Барди: Со мајсторија од слободен удар го сруши Хетафе!

by Fokus

Македонскито фудбалски репрезентативец од редовите на Леванте, Енис Барди продолжува да ги тресе мрежите во шпанската Примера.

Овојпат, младиот плејмејкер, кој влезе од клупата за резерви, донесе победа против Хетаве за нговиот тим. Барди во 60-та минуа од мечот изведе прекрасен слободен удар, погодувајќи во горниот десен агол на голот од Хетафе.

Поврзани новости