Министерот за правда поднесе оставка поради случајот со Алмир

by fokus

Министерот за правда, Билен Саљили, вечерва на прес конференција во Владата соопшти дека поднесува оставка од функцијата.

Како причина го наведе случајот во малиот Алмир.

Поврзани новости