Милошоски за прославата за НАТО: „Поразот како победа се слави“

by fokus

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, со позија го искажа својот став за прославата која Владата ја организира во повеќе градови, а насловена како „Македонија во НАТО и ЕУ”.

„Во светот на мраморни глави, поразот како победа се слави“, напиша Милошоски на Твитер.

 

Поврзани новости