Mилошоски во полиција го пријави Азири кој се закани со кршење раце и нозе

by Fokus 10:40
10:40

Пратеникот Антонијо Милошоски во моментов се наоѓа во полициската станица Центар во Скопје, каде пред надлежен началник го пријавува  функционерот на ДУИ, Вaлмир Азири, државен секретар во Министерството за култура.

Причина за тоа се искажаните закани со физичко насилство кон Милошоски кои воедно се и говор на омраза, дознава МКД. мк

Поврзани новости