Меркел: Жива и здрава сум, ќе продолжам со работата!

by fokus

Германската канцеларка, Ангела Меркел ја отфрли можноста порано да ја напушти оваа функција, иако опозицијата постојано ја критикува.

„Жива сум и здрава и планирам да продолжам со својата работа“, истакна Меркел на упатените критики.

Таа ги отфрли барањата на опозицијата за изгласување на недоверба и порача дека повторно ќе се кандидира за лидер на странките во декември.

Поврзани новости