Мехмети ја напушта пратеничката група на ДУИ?

by Фокус 13:07
13:07

Пратеничката Ермира Мехмети ќе ја напушти пратеничката група на ДУИ и ќе делува како независен пратеник, објави „Топ чанел“.

Мехмети не се јавуваше на телефон, ниту одговори на нашата смс-порака дали има вистина во ваквите написи.

- Advertisements -

Доколку тоа се случи, тоа ќе биде втор пратеник што ќе ги ослабе „интегративците“ во парламентот, откако Зулфи Адили се приклучи на новата албанска партија Унитети.

Поврзани новости