Меџити: И на функционери на ДУИ сум им ги легализирал куќите кои биле дивоградби

by fokus

Лидерот на партијата „Демократско движење“, Изет Меџити вечерва во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21 проговори за дивоградбите во Чаир.

Меџити како поранешен градоначалник на општината рече дека на многу функционери на ДУИ како и на многу граѓани им овозможил легализација на своите домови кои имале статус на дивоградби.

Поврзани новости