Маж ја претепал жена си, завршила на клиники

by Fokus

Четириесет и двегодишен скопјанец ја претепал својата жена, која завршила на скопските клиники.

Според инфорациите објавени во полицискиот билтен, вчера околу 21,25 часот во семејниот дом во скопско В.С. (38) била физички нападната од сопругот Б.С.(42), по што истата со возило на Итна медицинска помош била пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Б.С. е приведен и се работи на расчистување на случајот.

Поврзани новости