Матка, Шишево и Глумово денеска без вода

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека три села во општина Сарај, денеска ќе останат некое време без вода.

„Ве известуваме дека на ден 07.08.2018 г.поради уличен дефект ф-150. кај езеро Треска, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците с.Шишево с.Глумово с.Матка во општина Сарај од 10:30.часот до санирање на дефектот“, соопштија од таму.

Поврзани новости