Маричиќ: Крупните риби да може да се соочат со законот

by fokus 20:24
20:24

Министерот за правда, Бојан Маричиќ во вечерашното гостување на телевизија Телма рече цел на Владата е да се зголеми нивото на редовност и отечност во носењето на судските одлуки.

-Во случаите  на корупција на судиите имавме видливи ситуации на висока корупција кои експресно беа решени, јас овде го гледам  граѓанскиот интерес и интересот на правдата. Крупните риби да може да се соочат со законот. На иста страна  сме со граѓаните кои ја бараат правдата. Добра е идејата  да се собере  група која ќе ги анализира постапките на судиите и да видиме каде е проблемот кај судиите, полицијата или законската постапка, вели Маричиќ .

- Advertising -

Поврзани новости