Малолетно девојче нападнато во автобус број 57

by Fokus

Малолетничка и 32-годишен скопјанец, кој сакал да ја одбрани биле физички нападнати во автобусот со број 57, информираа од министерството за внатрешни работи.

Според информациите од полицијата, на 07.02.2023 во 14.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 12.30 часот во автобус бр.57 на ЈСП на подрачјето на Бит Пазар, едно лице физички нападнало малолетничка од Скопје, а потоа физички го нападнало и Ќ.С.(32) од Скопје, кој сакал да ја одбрани малолетничката.

Се работи на расчистување на случајот.

Поврзани новости