Малолетник со пиштол пукал кон куче, но ранил врсник кој завршил во болница

by fokus 16:54
16:54

Малолетник на возраст од 16 години со пиштол пукал кон куче, но наместо кучето повредил негов врсник кој завршил во болница.

Инцидентот бил пријавен вчера околу 16 часот, а се случил во скопското село Копаница.

- Advertising -

Ранетиот шеснаесетгодишник од село Бојане бил пренесен на Клиничкиот центар, а малолентикот кој пукал бил приведен. Пиштолот бил пронајден и се преземаат мерки за расчистување на настанот и утврдување на причините за пукањето.

Поврзани новости