Малолетничка од Кавадарци силувана од нејзин малолетен роднина

by fokus

Малолетна кавадарчанка била обљубена од малолетен роднина, информацијата ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

– На 22-ри овој месец во 21:00 часот во Полициската станица во Кавадарци лицето О.К. пријави дека нејзината малолетна ќерка  била обљубена од нивни малолетен роднина од Кавадарци, соопшти Додевски.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости