Малиот Илче немал корона вирус

by Fokus 12:58
12:58

Единаесетгодишниот Илче кој три седмици ненадејно почина, немал корона вирус. Од Институтот за судска медицина и криминалистика во Скопје за МКД.мк официјално потврдуваат дека тестот за ковид-19 кој бил направен постмортем кај починатото дете, бил негативен.

Засега не е позната причината поради која починал Илче, а од ОЈО Кавадарци порачаа дека ќе се испитува причината за неговата смрт.

- Advertisements -

Поврзани новости