Македонските екипи ги добија противниците во Конференциска лига

by Fokus 15:10
15:10

Македонските тимови ги дознаа ривалите во новоформираното фудбалско натпреварување – Конференциската лига на УЕФА.

Шкупи ќе игра со Љапи од Косово, Силекс го доби Петрокуб од Молдавија, додека Струга ќе се сретне со Лиепаја од Летонија.

- Advertisements -

Првите натпревари се закажани за 8 јули, реваншите се седум дена подоцна (15 јули).

Поврзани новости