Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва одигра нерешено со Израел на гости. Крајниот резултат беше 1-1, и покрај тоа што двете репрезентации имаа шанси за втор гол.

Израел поведе прв во почетокот на второто полувреме. Избраниците на Игор Ангеловски постигнаа гол неколку минути подоцна, со што го поставија и конечниот резултат.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.