Македонец поврзан со Исламска држава уапсен во Тирана

by Фокус 10:20
10:20

Mакедонскиот државјанин со иницијали И.А. од Гостивар на 46 годишна возраст, баран со меѓународна потерница поради сомнеж за поврзаност со „Исламска држава“, е уапсен во Тирана.

Потерницата била распишана пред една година, но тој нашол засолниште во Тирана, каде е уапсен од припадниците на секторот за антитероризам, објави тиранската телевизија Ора њус.

Се наведува дека тој пред една година успеал да избегне апсење во Македонија и од тогаш најверојатно се крие во главниот град на Македонија.

Поврзани новости