Ли: Македонија има поддршка од САД

by Фокус

Македонија ужива поддршка на САД за евроатлантските интеграции, порачал американскиот помошник секретар Хојт Ли, на денешната средба со македонскиот министер за одбрана Зоран Јолевски.

„Ли изрази благодарност за учеството на македонските војници во мировната мисија во Авганистан “Одлучна поддршка” и ја поздрави соработката на Армијата со Националната Гарда на Вермонт“, соопштија од кабинетот на Јолевски.

Поврзани новости