Ксенија Вучиќ починала во рацете на синот, откако претходно еден саат ја реанимирале

by Fokus

Првата сопруга на српскиот претседател Александар Вучиќ, Ксенија, починала во рацете на синот Данило.

На познатата новинарка нагло ѝ се слошило, па иако лекарите еден час се обидувале да ја реанимираат, не успеале, откри уредникот на „Информер“, Драган Вучиќевиќ.

Тој во телевизиско гостување утрово зборуваше за тоа каква била Ксенија Вучиќ како новинар, но и како човек.

Поврзани новости