Кривичниот суд под „опсада“ на полицијата

by fokus 13:10
13:10

Во исчекување на пресудата за случајот „Ровер“, во кој обвинет е Љубе Бошкоски пред Основниот суд Скопје 1 се собираат роднини и пријатели на обвинетите. Покрај подржувачите на обвинетите, целиот судски комплекс е опколен со голем број на полиција. „Фокус“ набрзо ќе извести за пресудата на Кривичниот суд.

Поврзани новости