Крадци пустошат низ скопските продавници

by Fokus

На вчерашниот ден на две локации на скопските улици се случило грабеж, при што биле одземени пари.

„На 06.08.2018 година околу 14,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Московска“, во тобако едно лице со закана ги одзело парите од дневниот промет. Истиот ден во 23,20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Франклин Рузвелт“, во продавница едно лице со закана одзело пари.  Се превземаат мерки за расчистување на двата случаи“, велат од МВР.

Поврзани новости