Конечните официјални резултати од референдумот ќе се знаат утре околу пладне

by fokus

ДИК вечерва ги објави последните неофицијални резулати од референдумот според кои излезноста од 85 отсто обработени гласови изнесува 36,11 отсто.

Од ДИК соопштија дека конечните официјални резултати од референудмот ќе ги објават утре околу пладне, бидејќи им треба време да ги соберат записниците од сите избирачки места, по што резултатите може да бидат официјални и конечни.

Поврзани новости