Кичевeц загина во сообраќајна несреќа – две лица тешко повредени

by Fokus 17:18
17:18

Тешка сообраќајна несреќа се случила 10 минути по полноќ на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во близина на Новоселски мост.

Патничко возило „бмв“, со швајцарски национални ознаки, управувано од М.С. (54) од Кичево, излетало од коловозот.

- Advertisements -

Во несреќата, М.С. починал на самото место, смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а сопатниците Н.С.(52) и Ќ.А.(52), исто така од Кичево се здобиле со повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на незгодата увид извршиле Јавен обвинител и екипа од ОВР Гостивар.

По наредба на Јавен обвинител телото на М.С. е предадено за обдукција.

Поврзани новости