Кежаровски повикан на информативен разговор во полиција

by fokus 16:35
16:35

Новинарот Томислав Кежаровски денеска добил полициска телеграма со покана за информативен разговор во полициската станица Беко. Тој за ова на својот фејсбук профил напиша:

-ПС Центар издале телеграма по мене за информативен разговор. Ќе одам денеска во 18:30 во полициска станица. Ме викаат поради „вмешаност“ во фарбање на Собранието. Со оваа пријава, моето CV ќе биде комплетно.

Поврзани новости