Казнети 468 лица за неносење маска

by Fokus 10:58
10:58

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 468 прекршоци во текот на вчерашниот ден на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

- Advertisements -

Поврзани новости