Казнети 428 лица за неносење маска

by Fokus 10:35
10:35

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 428 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, соопштија денеска од МВР.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

- Advertisements -

Поврзани новости