Касами: Со Заев разговаравме за деблокада на институциите

by fokus 22:49
22:49

По средбата во СДСМ, лидерот на БЕСА Биљал Касами кусо изјави дека разговарале за деблокирање на институциите.

Подоцна испратија соопштение до јавноста во кое се вели:

-Тема на дискусија беа последните политички случувања и настанатата ситуација во земјата, по одбивањето на претседателот на државата да го даде мандатот. Исто така е разговарано и за можните решенија за излез од кризата со која се соочува земјата во однос на функционирање на институциите. Уште еднаш нагласуваме дека Движењето БЕСА и понатаму ќе игра конструктивна улога продолжувајќи и понатаму да биде дел о решението, а не дел од проблемот- се вели во соопштението.

Контактите помеѓу партиите ќе продолжат и во наредните денови.

Поврзани новости