Касами: Граѓаните денес ја пренесоа одговорноста врз пратениците за уставните промени

by Фокус

Граѓаните на денешниот референдум испратија јасна порака до политичарите дека за иднината на Македонија треба да одлучат народните избраници земајќи ја целата политичка одговорност во Собранието, изјави лидерот на Беса Биљал Касами.

– Движењето Беса е подготвена за следната фаза што е пред нас, тоа на уставните измени каде што ќе ги даваме нашите сугестии и видувања за да се направат потребните корекции за да имаме Устав кој ќе гарантира потполна еднаквост на Албанците во Македонија и да изградиме сигурна европска иднина во НАТО и ЕУ – рече Касами.

Поврзани новости