Како реагираат струмичани кога им зборувате на албански јазик ВИДЕО

by fokus 10:58
10:58

Новинар од албанската национална ТВ21 тајно снима луѓе во Струмица на кои им зборува на албански јазик. Погледнете како се одвива комуникацијата меѓу граѓаните и новинарот на следниов линк:.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgledytv%2Fvideos%2F1206030972827399%2F&show_text=0&width=560″ width=”560″ height=”315″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true”></iframe>

Поврзани новости