Кај Универзална не била најдена бомба, туку две пазарски ваги

by Фокус 20:43
20:43

По дојавата за бомба на Партизанска во близина на Универзалната сала, полицијата извршила проверка и пронашла две ваги за пазар.

Откако е утврдено дека се работи за лажна тревога, булеварот е пуштен за сообраќај.

- Advertising -

Инаку, пријавата пристигнала од граѓанин кому двата предмети му се виделе сомнителни.

Поврзани новости