Јанушев зa пресудите за крвавиот четврток: Погребувањето на правото се вика 211 години затвор

by Fokus 15:14
15:14

„Погребувањето на правото се вика 211 години затвор. Се потврди дека казните се драконски зашто се суди од политички мотиви. Пресудите и прогонот нема да му помогнат на Заев“, истакна генералниот скеретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на денешната прес-конференција.

Според него, директорот на БЈБ, Митко Чавков, кој на 27 април 2017 преземал мерки за ситуацијата да не ескалира е осуден, а како што рече, за МВР од каде не било преземено ништо нема постапка.

- Advertisements -
Banner NISSAN_Okt_300x250

 

Поврзани новости