Адвокатот на Чавков: Видовте дека победив во прогнозите за казната, но не сме загрижени

by fokus 15:12
15:12

Адвокатот на Митко Чавков, Сашо Дуковски по пренешната пресуда, порача дека победил во прогнозите за изречувањето на затворската казна за насилствата од Парламентот пред две години.

„Видовте дека победив во прогнозите. Победив во тоа. Сите предвидувања беа потврдени. Тој се наоѓа во притвор со незаконита одлука. Тоа укажуваше само на една ситуација, драконска која денеска ја доби. Ќе поднесеме жалба и ќе видиме кај ќе стигнеме. Сосема сме смирени, немаме причина за загриженост“, истакна Дуковски.

Поврзани новости