Излезе целосната верзија на новата песна на внукот на Тоше Проески

by Fokus

Внукот на македонската поп-икона, Тоше Проески, Кристијан Ристески денеска ја објави целосната верзија на неговата најнова песна „We are blood“.

Се очекува, Кристијан песната премиерно да ја изведе во петок, во ВИП арената „Борис Трајковски“, за кога е закажан концертот во чест Тоше Проески и ќе биде промовиран неговиот албум „Secret place“.

Поврзани новости