Изгубил контрола над возилото и удрил во бетонски браник

by fokus 10:12
10:12

На регионалниот пат кон Неготино, вчера во 13:25 часот возачот М.Ш.(49) од Штип возејќи „сеат кордоба“ изгубил контрола над возилото по што удрил во бетонски браник.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен и задржан на лекување во Клиничка болница Штип. Извршен е увид на местото на настанот.

- Advertisements -

Поврзани новости