Изгоре автомобил пред Влада

by Fokus

Автомобил во движење се запали вчера на булеварот „Илинденска“ пред Владата. Пожарот избил од моторот, а се проширил на целиот автомобил.

Возачот, кој најверојатно сам бил во возилото, успеал да излезе на време. Противпожарни екипи го гасеа пожарот вчера попладне. Повеќе информации од МВР во текот на денот.

Поврзани новости